۹ کاری که زنان موفق هیچوقت انجام نمی دهند آموزشی

وقتی قراره که تجربیات یک زن، حاصل کار کردن اش در محیطی جدی و مردانه مثل اف بی آی، و بدون وجود حتی یک همکار زن باشه به طور حتم توجه ویژه به تصمیمات و نگاه خود واسه تجربه موفقیت پرهیز ناپذیره.

من به عنوان یک افسر زن اف بی آی یاد گرفتم که کامیابی و موفقیت با تصمیمات و راه و روش کاری ام رابطه مستقیمی داره، و اینکه رشد و پیشرفت من، با اقدامات سنجیده و انتخابای درستم رابطه داره نه با تکیه بر همیاری از طرف بقیه. این طبیعیه که هر زنی با توجه به موقعیت زمانی و مکانی خود، تعریف منحصر به فرد و امضا دار خود رو از موفقیت داشته باشه ولی باور قلبی من اینه که زنان موفق، بی فکر رشد و موفقیت خود رو با رعایت ۹ مورد مهم زیر به دست آورده ان:

 

۱. زنان موفق هیچوقت ترس شون رو ندیدهنمی گیرن

اگه می خواهیم پیشرفت کنیم باید از همون اول با ترس و ترس خود روبه رو شیم. هیچوقت انرژی خود رو واسه پرهیز از اون ترسا هدر ندیم؛ عوضش، با تکیه به قدرت ذهنی خود، افکار، احساسات و رفتار خود رو به شکل ای مدیریت کنیم که ما رو واسه موفقیت در کار و زندگی آماده کنه.

سرکوب کردن یک حس منفی فقط باعث زیاد اون می شه که حاصل اون فقط ترس بیشتره و رسیدن به نقطه سکون. پس، مهار ترس و اضطراب یعنی شدت بخشیدن به احتمال رویارویی با اون.

۲. زنان موفق هیچوقت از اختلافات نمی گریزند

من هم به عنوان یک افسر زن اف بی آی در رویارویی با اختلافات، انتقادا و بی عدالتیای زیادی که در کار به تلخی تجربه کردم مستثنی نبودم. فرق من با بقیه در این بود که هیچوقت واسه فرار از اون احساسات منفی در جا نزدم و آزادی از اونو در همراهی با بقیه ندیدم.

به خیال افرادی که از رویارویی با مشکلات پرهیز می کنن، اختلافات همیشه سلطه جویانه، خشن و توهین آمیزند. این درست نیس چراکه اختلافات به اشکال مختلفی نمود پیدا می کنه. واکنش ما باید در مقابل رفتار بقیه هوشیارانه باشه تا احساسات و اندیشه ما رو مورد سوءاستفاده قرار ندن. وقتی درک درستی از اختلافات داشته باشیم و از واقعیت وجودی اون گریزان نباشیم، واکنش ما نسبت بهش طبق انتخاب و تصمیم هستش، نه از روی ترس و نا آگاهی.

۳. زنان موفق هیچوقت به خود-انتقادی داخلی شون توجه نمی کنن

در اول لازم بود که ریشه ی انتقادهای داخلی ام رو از بیخ و بن دربیاورم و نسبت به صداهای دودلی و اضطراب موجود در ذهنم بی توجه باشم. و مجبور بودم که هر چند محدود ولی این کار رو با تمرکز بر بازخورد مثبت و انتقاد سازنده انجام دهم.

قدرت ذهن یعنی توانایی مهار اندیشه ها به جای تسلط و تسلط ذهن بر ما؛ تنها راه تقویت قدرت ذهنی اینه که یاد بگیریم واسه مدیریت و مهار افکار، احساسات و هیجانات مون با به کار بردن واژگان مثبت و موثر همیشه گفت وگوی داخلی داشته باشیم.

۴. زنان موفق هیچوقت در انتظار شرایط ایده آل نمی مثل

۹ کاری که زنان موفق هیچوقت انجام نمی دهند آموزشی

رسیدن به شغل عالی و انتظار شرایط مطلوب، هیچوقت بدون سعی و حرکت ممکن نیس. باید یاد گرفت که بین سختی از واسه رشد و رنج از زیان و زحمت، فرقایی هست.

گفتن اینکه شرایط خوب نیس، شرایط به وفق مراد نیس یا به شما بی عدالتی شده، خیلی راحته. اینا همه بهونه ایه که راه حرکت ما رو دست آخر به بن بست میکشونه.

باید با استفاده از موقعیت و شرایط موجود، از چیزی که در چنته داریم واسه پیشرفت در زندگی استفاده کنیم. قدرت ذهن یعنی به جای اینکه به استقبال شکست و سکون بریم، در روبرو شدن با شرایط جور واجور، نگاه و راه و روش مناسبی داشته باشیم.

۵. زنان موفق هیچوقت به گذشته خود به عنوان اشتباه نگاه نمی کنن

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۹ فن علمی واسه داشتن یک گفتگو موفق 

اول کار، اشتباهات زیادی رو تجربه کردم. بعضی وقتا از این اشتباهات خجالت زده می شدم، اما یک روز با خودم عهد بستم که به جای خجل بودن از هرکدام اونا درس بگیرم.

بعضی اشتباهات گذشته می تونه بد یا بد باشه اما باید به جای اینکه زانوی غم بغل بگیریم باید به اونا به چشم فرصتایی واسه یادگیری چیزای نو نگاه کنیم؛ فراگرفتن چیزایی که قبلا هیچ چیزی از اونا نمی دونستیم. یقینا بودن در کنار دوستان و همکارانی که مثل ما انجام دهنده اشتباه می شن، فرصت زیادی رو واسه آموختن چیزای نو به وجود میاره.

۶. زنان موفق هیچوقت فرصتای طلایی رو از دست نمی دن

۹ کاری که زنان موفق هیچوقت انجام نمی دهند آموزشی

بارها تجربه کردم که راه موفقیت انجام کارهاییه که بقیه تمایلی به انجام دادن اون امور ندارن.

باید کارایی رو که بقیه در انجام دادن اون دست دست می کنن به درستی شناسایی کرد؛ هر چند که شاید ساده و کوچیک به نظر برسن، ولی باید در انجام اونا دودلی نداشت. مطمئنا، راه جدا راهی نیس جز انجام اون کارا به شایسته ترین شکل ممکن.

بعد به راه تون ادامه بدین چون که با گذروندن تا به انتهای مسیره که می تونیم به فرصتا نزدیک شیم و ظرفیتای پنهونی اونا رو با موفقیت به نتیجه تبدیل کنیم.

۷. زنان موفق هیچوقت تسلط و آرامش خود رو از دست نمی دن

۹ کاری که زنان موفق هیچوقت انجام نمی دهند آموزشی

از همون اول هم می دونستم که در مدیریت زندگی خود توانمندم.

عبارتی هست که من خیلی بهش باور دارم : دعا کنین و توکل تون به خدا باشه؛ اما دست از سعی هم بر ندارین.

توجیه خیلی از افراد اینه که بخت و اقبال تعیین کننده ی موفقیت یا شکست اونا در زندگیه. رهبران متفکر خودشون بخت و اقبال خود رو رقم میزنن و به باور اونا موفقیت و شکست فقط تحت تسلط ی آنهاست. هر چند که شاید بخت و اقبال نقش کمی در شرایط جاری اونا بازی کنه ولی اونا هیچ وقت توان ذهنی خود رو جمع به نگرانی واسه پیش اومدای احتمالی نمی کنن.

به دست آوردن فرصت با تسلط بر بخت و اقبال می تونه باعث بهتر شدن در زندگی و شرایط ما شه؛ حاصل اون، بهتره یک شکست خوش یمن باشه تا ناراحتی و سرزنش بهره نبردن از فرصتای تجربه نکرده.

۸. زنان موفق هیچوقت دست از تحقیق و جستجو برنمی دارن

من هر وقت می خواستم از یک متهم بازجویی کنم حتما از قبل خودم رو با باخبر شدن از اطلاعات لازم آماده می کردم.

پیش باخبر شدن از محور گفت وگو قبل از گفتگو با هر سرمایه گذار و مشتری احتمالی یک ضرورته؛ نبود محاصره روی موضوع مورد گفتگو به هنگام گفت وگو یعنی راه رفتن روی زمین پر از مین بدون به همراه داشتن مین یاب.

باید خود رو واسه انجام هر کاری از قبل آماده کنین؛ بی عیب و مشکل، متعادل و مسلط و آماده باشین.

۹. زنان موفق هیچوقت دست از سعی بر نمی دارن

فارغ از اینکه چقدر تحقیق و جستجو سخت یا مسئولیت سنگینی رو به عهده داشتم، هیچوقت در طول ۲۴ سال خدمت ام در اف بی آی دست از سعی بر نداشتم.

درست زمانی که دست از سعی بر می داریم و به کلمه «نمی تونم» روی خوش نشون میدیم، تسلط ما روی رفتار و نگاه مون از دست میره. این یعنی کشیدن حصار محدود کردن به دور توانمندیا. وقتی جا می زنیم٬ داریم به ترس خود از شکست اعتراف می کنیم و نشون میدیم که جسارت لازم رو واسه آزمایش و شناخت محدود کردنای خود نداریم.

برگرفته از : forbes.com

 


دسته‌ها: آموزشی