۹ کاری که بیشتر زنان موفق قبل از خوردن صبحانه انجام میدن  آموزشی

عاد تای صبحگاهی ما می تونن در موفقیت و رسیدن به اهداف جور واجور زندگی شخصی و حرفه ای مون مؤثر باشن؟ اگه شمام می خواید فرد موفقی باشین اما اون قدر با صبح زود از خواب بیدار شدن مشکل دارین که حتی وقت کافی واسه خوردن صبحانه هم ندارین، پیشنهاد می کنم حتما با ما همراه باشین. در این مقاله می خواهیم رمز موفقیت تعدادی از زنان موفق در بخشای پزشکی، ورزش، کارآفرینی و … رو از زبون خودشون واسه تون بازگو کنیم.

۱. اونا فهرستی واسه فعالیتای روزانه خود تهیه می کنن

۹ کاری که بیشتر زنان موفق قبل از خوردن صبحانه انجام میدن  آموزشی

کیتی ویلکاکس (Katie Willcox) مدیرعامل و نویسنده ی کتاب «Healthy Is the New Skinny» می گه:

«من معمولا روزم رو با فکر کردن به اهدافی که در طول هفته قراره به اونا برسم شروع می کنم. اول هر هفته تقویمم رو نگاه می کنم و راه معینی رو واسه رسیدن به اهداف موردنظرم مشخص و سازماندهی می کنم. در طول هفته، هر روز تقویمم رو بازبینی می کنم. ممکنه چیزایی به ذهنم برسن و لازم باشه اونا رو به فهرست کارام اضافه یا از اون حذف کنم. اینطوری اگه نتونم کاری رو در موعد مقرر به انجام برسانم، میتونم کمی برنامه ام رو عوض کنم و در زمان دیگری مسئولیت دلخواه رو انجام بدهم و به اهدافم برسم. بررسی همیشگی تقویم روزانه و فهرست کارام، جزو اولین مواردیه که هر روز صبح انجام میدم.»

۲. جنب و جوش دارن

۹ کاری که بیشتر زنان موفق قبل از خوردن صبحانه انجام میدن  آموزشی

دکتر ملیسا اسکالا (Melissa Skala) یکی از محققان برنامه ابتکاری موسوم به «Stand Up To Cancer» که سعی داره ایده و روشای خلاقانه و جدیدی رو در مورد ی تحقیقات مربوط به شکلای جور واجور سرطان ارائه بده، می گه:

«من صبحا بازدهی خیلی بالایی دارم و بیشتر کارای خلاقانه رو قبل از وعده ناهار انجام میدم. سعی می کنم جلسات روزانه ام رو به بعدازظهرها موکول کنم تا صبحا به اندازه کافی وقت، تمرکز و انرژی واسه تفکر عمیق درباره موضوعات علمی، حل مسئله و نوشتن مطالبم داشته باشم. در محل کارم از تردمیل استفاده می کنم که به حفظ انرژی و تمرکزم کمک زیادی می کنه.»

۳. موسیقی گوش می کنن

۹ کاری که بیشتر زنان موفق قبل از خوردن صبحانه انجام میدن  آموزشی

ماری رلین (Mahri Relin) بنیانگذار سایت ورزشی «Body Conceptions» می گه:

«چیزی که صبحا بیشترین نشاط و شادی رو واسه من داره، گوش دادن به موسیقیه. من معمولا فهرستی از آهنگای مناسب رو به مشتریانم میدم، چون تمرینات اونا بسیار به موسیقی وابسته. من جزو افرادی هستم که واسه انجام فعالیت ام از موسیقی الهام می گیرم و موسیقی حسی رو در من ایجاد می کنه که واسه فعالیت بیشتر و انجام تمرینات جدید مربوط به کارم، انگیزه بیشتری پیدا می کنم. فکر می کنم اگه موسیقی رو وارد زندگی مون کنیم و لبخند بزنیم، اتفاقات مطلوب تری در انتظارمان هستش.»

۴. نقل قولای الهام بخش می خوندن

۹ کاری که بیشتر زنان موفق قبل از خوردن صبحانه انجام میدن  آموزشی

پایال کداکیا (Payal Kadakia) یکی از زنان موفق و یکی از بنیانگذاران مجموعه ورزشی کلاس پس (ClassPass) می گه:

«من پارسال ازدواج کردم و یکی از جذاب ترین و سودمند ترین کارایی که پیش از شروع فعالیتای روزانه خود انجام میدم، گفت وگو کردن با شوهرمه. فرقی نمی کنه کنار هم باشیم یا نه، همیشه اول صبح نقل قولایی الهام بخش از افراد موفق و نویسندگان محبوب مون رو واسه همدیگه می فرستیم. این کار باعث می شه میزان خوش بینی ما افزایش پیدا کنه و واسه رسیدن به هدف ، اراده قوی و محکم تری داشته باشیم.»

۹ کاری که بیشتر زنان موفق قبل از خوردن صبحانه انجام میدن  آموزشی

۵. به تفکر و مدیتیشن می پرازن

۹ کاری که بیشتر زنان موفق قبل از خوردن صبحانه انجام میدن  آموزشی

نیکول کاردوزا (Nicole Cardoza) یکی از موفق ترین مربیان یوگا و از مدیران اصلی «Yoga Foster»، یکی از بزرگ ترین مجموعه های ورزشی یوگا در شهر نیویورکه. اون درباره مدیتیشن می گه:

۶. بدون زنگ ساعت بیدار می شن

۹ کاری که بیشتر زنان موفق قبل از خوردن صبحانه انجام میدن  آموزشی

رابین برزین (Robin Berzin) یکی دیگر از زنان موفق در حرفه ی پزشکی و مؤسس «Parsley Health» در نیویورک، درباره بیدار شدنش از خواب می گه:

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۸ نکته واسه یک سخنرانی بهتر

«باید کم کم به یک فرد سحرخیز تبدیل شید. من صبحای زود تمرکز بیشتری دارم و میتونم کارای خلاقانه تری انجام بدهم، بنویسم و واسه جلسات روزانه، بهتر برنامه ریزی کنم. معمولا بین ساعت ۶:۳۰ تا ۷ صبح از خواب بیدار میشم و واسه اونکه خواب نمانم، شبا بین ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۱ به رختخواب میرم. حدود ۷٫۵ ساعت می خوابم. سیستم عصبی آدم هم دقیقا به همین مقدار زمان احتیاج داره تا خود رو بازیابی کنه. بیدار شدن بدون زنگ ساعت واسه من ایده آل ترین حالت بیدار شدنه چون نشون می ده بدنم چرخه طبیعی خواب خود رو طی کرده، اما به هرحال این جور بیدار شدن واسه همه افراد ممکن نیس.»

۹ کاری که بیشتر زنان موفق قبل از خوردن صبحانه انجام میدن  آموزشی

۷. با وسایل ارتباطی و فناوریا کاری ندارن

کری ساتوویتس (Kari Saitowitz) یکی دیگر از زنان موفق در مورد ی تناسب اندام و صاحب یکی از بزرگ ترین مجموعه های ورزشی و تناسب اندام می گه:

«من دو پسر نوجوون دارم و علاقه مندم که صبحا توجه ام رو به اونا متمرکز کنم. سعی می کنم قبل اینکه اونا از خواب بیدار شن، کارای شخصی ام رو انجام بدهم و بعد فقط به پسرانم برسم. تا وقتی که هردو رو به مدرسه نفرستم اصلا سراغ لپ تاپ یا گوشی موبایلم نمیرم. واسه شون صبحانه درست می کنم و خودم و همسرم کنار اونا می شینیم تا صبحانه شون رو بخورند. استفاده از موبایل، تبلت و لپ تاپ در تموم این مدت ممنوعه، چون زمان صبحانه تنها وقتیه که هر چار نفرمان کنار هم هستیم و می تونیم از بودن با هم لذت ببریم.»

۸. دعا می کنن

کلودیا چان (Claudia Chan) یکی از مبتکران سخنرانیای رهبری و عضو یکی از گروه های مربوط به امور زنان در تایوان، می گه:

«من بسیار اهل معنویات و دعا کردن هستم. صبحای زود که از خواب بیدار میشید و کارای زیادی واسه انجام دادن دارین، باید استرس و اضطراب رو به کمه کم و توان و قدرت خود رو به بیشترین حد برسونین. من همیشه این کار رو با دعا کردن انجام میدم. دعای صبحگاهی من از جملات بسیار ساده ای تشکیل می شه. همیشه اول از خدا به خاطر زندگی ام تشکر می کنم و دربار ه ی خودم و خونواده ام با اون صحبت می کنم. معمولا تصویری از زندگی پیشِ رو و کارایی که می خوام انجام بدهم، واسه خودم می سازم و سعی می کنم با نیایش صبحگاهی، با لطف و مرحمت الهی خودم رو به اهدافم نزدیک تر کنم. وقتی صبحا قبل از هر کاری دعا می کنم، نیروی شگفت انگیز و اعتماد به نفس عجیبی واسه تموم مدت روز دریافت خواهم کرد.»

۹ کاری که بیشتر زنان موفق قبل از خوردن صبحانه انجام میدن  آموزشی

۹. سحرخیز هستن

۹ کاری که بیشتر زنان موفق قبل از خوردن صبحانه انجام میدن  آموزشی

مارین آلسوپ (Marin Alsop) رهبر ارکستر و اولین زن عضو ارکستر بزرگ آمریکا درباره فواید سحرخیزی و اثر اون در زندگی شخصی و حرفه ای خود می گه:

«از وقتی که یک دختر دبیرستانی بودم، صبحا زود از خواب بیدار می شدم. یادم میاد زمانی که همه دوستانم ساعت ۷ و ۸ صبح از خواب بیدار می شدن، من ساعت ۵ صبح بیدار بودم و تا قبل از رفتن به مدرسه دو ساعت موسیقی تمرین می کردم. حتی الان هم صبح زود قبل اینکه همه بیدار شن از رختخوابم بیرون میام و مطالعه و ورزش می کنم. به تموم این کارای صبحگاهی علاقه دارم و با انجام اونا در تموم روز احساس شادی می کنم. حتی بعضی وقتا نمی تونم منتظر رسیدن فردا صبح شوم!»

منبع : prevention

 


دسته‌ها: آموزشی