۹ دروغی که همه ما به خودمون می گوییم  آموزشی

هیچکی از افراد دروغگو خوشش نمیاد، چون که وقتی دروغ می شنوین خیلی اذیت میشیم، احساس خیانت می کنیم و می رنجیم. اما واقعیت اینه که ما هر روز خود رو فریب میدیم و خودمون رو از زندگی ای که لیاقتش رو داریم بازمی داریم و جلوی موفقیت مون رو می گیریم. در نوشته پیش رو، بعضی از عادی ترین دروغایی که شما ممکنه هر روز به خودتون بگید آورده شده. با خوندن اونا می تونین بفهمین که تا چه حد این دروغا می تونن به زندگی تون آسیب بزنن.

۱. من قربونی گذشته ام هستم

شما قربونی گذشته تون نیستین، اما به خاطر گذشته تون، قربونی زمان حال تون میشید. البته فعالیتایی که قبلا انجام دادین بر شما اثر می ذاره، اما وسواس نسبت به گذشته و بررسی ناتموم اون چیزی که دیگر گذشته، می تونه به اشتباهات بیشتری منجر شه. اگه به گذشته تون اجازه بدین، شما رو تصرف می کنن. به یاد داشته باشین که غرق شدن در گذشته، شما رو از زمان حال دور می کنه.

۲. واسه موفق شدن بیشتر از حد پیرم

۹ دروغی که همه ما به خودمون می گوییم  آموزشی

شما هیچ وقت واسه هیچ کاری بیشتر از حد پیر نیستین. نلسون ماندلا در ۷۶ سالگی رئیس جمهور شد، لئونادرو داوینچی در ۵۱ سالگی تابلوی مونا لیزا رو نقاشی کرد و کلنل سندرز اولین فروشگاه زنجیره ای مرغ سوخاری (KFC) رو در سن ۶۱ سالگی تأسیس کرد.

همیشه افرادی وجود دارن که زمانی به موفقیتای بزرگ می رسن که همه چیز علیه شونه. تا زمانی که به خودتون شک داشته باشین و فکر کنین که زمان رو از دست دادین، اعتماد به نفس تون از بین میره و قادر به درک ظرفیتای تون نباشید. به یاد داشته باشین که هیچ وقت واسه انجام کاری بیشتر از حد پیر یا بسیار جوون نیستین.

۳. پول با من قهره

۹ دروغی که همه ما به خودمون می گوییم  آموزشی

از اول خودتون رو به شکست محکوم نکنین. پول نباید اولویت اول تون باشه. با این حال، بی خیال اون شدن هم کار درستی نیس. شما لیافت دارین که به هر چه آرزو دارین برسین. از قدمای کوچیک شروع کنین و بذارین رویاهاتون کم کم بزرگ تر و بهتر شن.

۹ دروغی که همه ما به خودمون می گوییم  آموزشی

۴. زمانی که فلان چیز رو داشته باشم، خوشحال هستم

خوشحالی با رسیدن شما به هدف تون به دست نمیاد. احساس لذت و رضایت موقت و زودگذره. سعی کنین بدون تعیین هدفای غیرضروری، خوشحال باشین.

۵. این کار رو بعدا انجام میدم

این جمله شاید عادی ترین دروغیه که همه ما به خودمون می گیم. مشکل اینه که ما هیچ وقت نمی دونیم که چقدر زمان داریم. ممکنه روزی از خواب بیدار شید و بفهمین که دیگر زمانی که واسه کارایی که می خواستین انجام بدین، ندارین. هیچکی از آینده خبر نداره. اگه واسه لحظه مناسب و ایده آل صبر کنین که همه چیز ایمن و مطمئن باشه، این لحظه هیچ وقت از راه نمی رسه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۸ نکته که به شما کمک می کنه صاحب یک برند فوق العاده شید 

۶. من یک بازنده هستم چون سعی ام شکست می خوره

۹ دروغی که همه ما به خودمون می گوییم  آموزشی

انتظارات تون از اینکه زندگی تون باید چه شکلی باشه رو آزاد کنین و بر اون چیزی که هم حالا دارین تمرکز کنین. باید به یاد داشته باشین که اینکه چیزی برابر میل تون پیش نمی ره به معنای این نیس که هیچ چیزی به دست نیاورده اید. هیچوقت دست از سعی ورندارید. موفقیت شامل یه سری از قدمای کوچیک روزانه س و فعالیتا و تصمیمات تون کم کم شما رو به طرف اهداف تون هدایت می کنن.

۷. هیچکی منو نمی فهمد

بیشتر افراد در جهان اینجور تفکری دارن و شما تنها نیستین. فقط به خاطر این که بقیه با شما موافق نیستن نباید بگید که درک تون نمی کنن. متفاوت بودن خوبه و بعضی وقتا گوش دادن به فردی با باور ای متفاوت، به شما کمک می کنه تا خودتون رو بهتر بفهمین.

۸. من مثل اونا نیستم، نمی تونم اون کار رو انجام دهم

همه ما متفاوت هستیم. هر کدوم از ما مهارت ها، تواناییا و خصوصیات شخصیتی خاصی داریم. ما معمولا خودمون رو با افرادی که در شغل شون موفق هستن مقایسه می کنیم، اما این واقعیت رو فراموش می کنیم که شاید اونا روزی از هیچ شروع کرده و با سعی و سخت کوشی به جایگاه الان شون رسیده باشن. سعی کنین روش تفکرتون رو مثبت تر کنین. اجازه بدین این جمله ملکه ی ذهن تون شه: «اگه اونا می تونن، من هم میتونم.»

۹ دروغی که همه ما به خودمون می گوییم  آموزشی

۹. پیچیدگی ام مانع تواناییا و سعی ام می شه

، اون چیزی که شما بیشتر از همه در مورد خودتون از اون متنفر هستین و سعی می کنین اونو از بقیه مخفی کنین، همون چیزیه که شما رو منحصر به فرد کرده و کمک می کنه تا برجسته شید. به خودتون از دریچه ی نگاه کسی که دوست تون داره نگاه کنین تا بفهمین واقعا کی هستین.

منبع : brightside

دسته‌ها: آموزشی